76 999 Kč

FATHOM E+ 2 (model 2021, barva Gunmetal Black, velikost S)

Horská elektrokola Fathom E+, která mají nově baterii EnergyPak Smart 500 umístěnou zespodu, vás dostanou do přírody. Můžete s nimi poznávat nová místa, na která byste se jinak třeba ani nepodívali. Motor SyncDrive Sport Yamaha vám pomáhá při šlapání, a vy tak dojedete dál nebo i do větších kopců než kdykoliv předtím. A navíc také s mnohem menší námahou.
FATHOM E+ 2 (model 2021, barva Gunmetal Black, velikost S)
nedostupné
M024-001-I50748

Popis zboží

Hliníkový rám ALUXX s pohodlnou geometrií je navržen pro baterii EnergyPak Smart 500 Wh, která je uložena ve spodní rámové trubce a vyjímá se zespodu. Mimořádně rychlé nabíjení baterie umožní 6-ampérová nabíječka Smart Charger. Rám kola je navíc připraven pro instalaci druhé baterie EnergyPak Plus, která přidá dalších 250 Wh pro ještě vyšší dojezd (tato baterie bude nabízena jako volitelné příslušenství). Tento model využívá motoru SyncDrive Sport Yamaha s točivým momentem 70 Nm, maximální podporou 350 % a režimem SmartAssist, což je plně automatické nastavení výše podpory. Díky technologii PedalPlus, což je důmyslná soustava celkem šesti senzorů, je projev motoru velmi přirozený a na sílu vašeho šlapání reaguje okamžitě, ale zároveň plynule. Ovládací jednotka Giant RideControl One ANT+ umožňuje dodatečnou instalaci kompatibilního displeje, který bude nabízen jako volitelné příslušenství. Chybět nesmí funkce walk assist, což je režim dopomoci při vedení kola za chůze. Díky Bluetooth konektivitě pak můžete vaše kolo spárovat s aplikací Giant RideControl pro chytré telefony (Android a iOS) – tato aplikace nabídne další užitečné funkce, jako například přesný stav baterie, možnost upravit výši podpory ve všech jízdních režimech podle vašich preferencí, záznamy o vašich jízdách nebo fitness funkce včetně analýzy vašeho výkonu. Pojďme se podívat na komponenty. O terénní nerovnosti se postará odpružená vidlice se zdvihem 120 mm. Vysoký brzdný účinek zajistí hydraulické brzdy Shimano. Pláště Maxxis Rekon mají optimální šířku 2,4"" a boční ochranu EXO. Rám kola je připraven na dodatečnou montáž stojánku pomocí integrovaného úchytu.


Technologie Giant Hybrid Cycling

Na ovládání RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu nebo plně automatický režim Smart Assist. Jakmile se opřete do pedálů, aktivujete senzory PedalPlus, které přenášejí informace do řídící jednotky. Tento ""mozek"" celého systému bleskurychle vyšle požadavek na odpovídající množství energie do baterie EnergyPak. Následně je energie převedena do motoru SyncDrive, který se okamžitě a plynule rozběhne a začne vám pomáhat při šlapání.


Vysoký výkon a dostatek energie

Výkonný středový motor SyncDrive Sport Yamaha má točivý moment 70 Nm a nabízí podporu až 350 %. Baterie EnergyPak Smart s kapacitou 500 Wh je uložena ve spodní rámové trubce, vyjímá se zespodu a nabíjet ji můžete i přímo v kole. Mimořádně rychlé nabíjení umožní 6-ampérová nabíječka SmartCharger. Rám kola je navíc připraven pro instalaci druhé baterie EnergyPak Plus, která přidá dalších 250 Wh pro ještě vyšší dojezd (tato baterie je nabízena jako volitelné příslušenství).


Automatický režim Smart Assist

Kromě pěti manuálně volených jízdních režimů máte k dispozici také plně automatický režim Smart Assist, ve kterém systém sám vyhodnocuje, jakou míru podpory má motor dodat. Pomáhá mu v tom 6-senzorová technologie PedalPlus, která ke čtyřem základním senzorům přidává ještě senzor zrychlení (akcelerometr) a senzor náklonu.

varianty zboží

parametry

S
Giant SyncDrive Sport powered by YAMAHA, 70 Nm, 250 W
Giant PedalPlus 6-senzorová technologie
Giant RideControl One ANT+
Giant EnergyPak Smart 500 Wh, 36 V, 13,8 Ah, Lithium-Ion
Gunmetal Black
ALUXX SL Aluminum, středový motor, integrovaná baterie (vyjímání zespodu), integrovaný úchyt na stojánek (KS18)
SR Suntour XCR 32 Coil LO-R 29, zdvih 120 mm, Boost pevná osa 15x110 mm
Giant Connect TR Riser, 31,8 mm, šířka 690 až 780 mm (podle velikosti rámu)
Giant Contact
Giant, 30,9 mm
Giant Sport
platformové (hliníkové)
Shimano Deore, převody 1x10
Shimano Deore Shadow+
Shimano MT200, hydraulické, kotouče 180 mm
Shimano MT200
Shimano M4100-10, 11-46 zubů
KMC e10 Sport, speciální pro elektrokola
alloy, minimální Q-faktor, převodník 36 zubů (ocelový, direct mount)
Giant XCT 29, 25 mm vnitřní šířka
Giant eTracker Sport, vpředu 15mm pevná osa, vzadu rychloupínák 141 mm
nerez ocel
Maxxis Rekon EXO, 29x2.4, 60 TPI
nabíječka Giant EnergyPak 6A Smart Charger