Elektrokola v Brně

Motory SYNCDRIVE

Technologie elektrokol GIANT a LIV

Elektromotory SyncDrive poskytují podporu při šlapání dokonale synchronizovanou s vaší vlastní energií. Mají plynulý nástup a jejich chod je předvídatelný, hladký a tichý, zkrátka jako přirozené navýšení vaší vlastní energie. Na rozdíl od motorů, které se aktivují pomocí senzoru kadence, u motorů SyncDrive je použit moderní snímač točivého momentu, který detekuje, jakou silou se opíráte do pedálů. Díky tomu není nutné upravovat váš jízdní styl tak, aby odpovídal chování motoru, můžete jezdit jako obvykle, ale s větším výkonem.

Důležitou předností motorů SyncDrive je lepší účinnost řazení. Zatímco většina motorů elektrokol vyvíjí nepřetržitý točivý moment, což v praxi znamená, že zatížení pohonné (šlapací) soustavy zůstává vysoké, dokud nepřestanete šlapat, motory SyncDrive fungují jinak. Vzhledem k tomu, že cyklistův vstup a výkon motoru jsou synchronizovány, tak při každé rotaci pedálových klik je na zlomek sekundy kombinovaný točivý moment relativně nízký. Tento "mrtvý bod" je nezbytný pro správné fungování řazení, snižuje totiž namáhání pohonné soustavy a umožňuje velmi plynulé řazení.

Smart assist

Technologie Smart Assist vám umožní zcela zapomenout na přepínání jízdních režimů během jízdy, abyste se mohli maximálně soustředit na jízdu samotnou a užívat si radost z jízdy na kole. Podobně jako automatická převodovka v autě automaticky řadí příslušnou rychlost, technologie Smart Assist automaticky nastavuje tu nejvhodnější míru asistence motoru. Tento inteligentní systém využívá senzory a pokročilé algoritmy k určení optimálního množství energie, které jezdec potřebuje. Výsledkem je plynulý, přirozený a celkově velmi příjemný zážitek z jízdy.

Smart Assist také maximalizuje účinnost motoru tím, že nespotřebovává zbytečné množství energie z baterie. A díky tomu, že poskytuje optimální podporu při šlapání, zlepšuje také efektivitu vašeho vlastního výkonu. Stručně řečeno, Smart Assist vám umožní, abyste mohli méně přemýšlet a více jezdit.

  SYNCDRIVE CORE SYNCDRIVE SPORT SYNCDRIVE PRO
POWERED BY YAMAHA 80 NM
SYNCDRIVE PRO
POWERED BY YAMAHA 85 NM
SYNCDRIVE PRO
POWERED BY SHIMANO 85 NM
HLAVNÍ PŘEDNOSTI režim Smart Assist
přirozený projev
tichý chod motoru
režim Smart Assist
přirozený projev
možnost úpravy jízdních režimů
režim Smart Assist
úzký Q-faktor
vysoká maximální kadence
režim Smart Assist
naladěn pro trailové ježdění
nejlepší poměr výkonu a hmotnosti
režim Smart Assist
naladěn pro stabilní kadenci
magnéziové tělo
MAXIMÁLNÍ TOČIVÝ MOMENT 50 Nm 70 Nm 80 Nm 85 Nm 85 Nm
REŽIM SMART ASSIST ano ano ano ano ano
MAXIMÁLNÍ KADENCE 100 140 170 150 130
HMOTNOST 2,9 kg 3,4 kg 3,1 kg 2,7 kg 2,6 kg
Q-FAKTOR 174 mm 174 mm 168 mm 168 mm 177 mm
ŠÍŘKA OSY 150 mm 150 mm 128 mm 128 mm 136 mm
RYCHLOST V REŽIMU WALK ASSIST ± 4,5 km/h ± 4,5 km/h ± 3,5 km/h ± 3,5 km/h ± 4 km/h

Motor SyncDrive Pro Yamaha (80 Nm)

SyncDrive Pro Yamaha (80 Nm)

Motor SyncDrive Pro Yamaha (80 Nm) je využíván u modelových řad, které jsou již v prodeji. Pro modely roku 2022 budou používány další dva nové PRO motory, které mají odlišnou charakteristiku a zaměření.

Motor SyncDrive Pro Yamaha (85 Nm)

SyncDrive Pro Yamaha (85 Nm)

Tím prvním je nový motor vyvinutý ve spolupráci s firmou Yamaha. Jedná se o motor, který je optimalizovaný pro modely kol s patentovaným odpružením Maestro. Jeho výkon a jízdní vlastnosti jsou vyladěny speciálně pro jízdu v těžším až hodně těžkém terénu. Motor velmi dobře reaguje na točivý moment od jezdce, což je ideální pro rychlé přizpůsobení množství asistence motoru potřebné v dané jízdní situaci. S hmotností pouhých 2,75 kg je to vůbec nejlehčí motor od Yamahy a navíc má zvýšený točivý moment na 85 Nm.

Stejně jako všechny motory Giant SyncDrive je i tento nový SyncDrive Pro vybaven funkcí Smart Assist.

Další předností tohoto motoru je úzký Q faktor, což je vzdálenost mezi chodidly jezdce při šlapání. Zatímco větší vzdálenost mezi chodidly může zvýšit namáhání kolen (a potenciálně vést ke zranění), menší vzdálenost vytváří přirozenou a pohodlnou jízdní pozici. A samozřejmě nechybí ani režim Walk Assist, ten vám pomáhá při vedení kola za chůze a dává dostatek energie i v situaci, kdy potřebujete dostat kolo pohodlně přes různé překážky, které je nutné překonat pěšky.

Motor SyncDrive Pro Shimano EP8 (85 Nm)

SyncDrive Pro Shimano EP8 (85 Nm)

Další nový motor SyncDrive Pro je založen na pohonné jednotce Shimano EP8. Tento motor byl naladěn tak, aby reagoval méně na točivý moment od jezdce, ale zato více na kadenci. Díky tomu je ideální pro stabilní šlapání, což je vynikající volba pro gravel elektrokola (tento motor je použit právě na novém gravel modelu Revolt E+). S hmotností pouze 2,6 kg a točivým momentem 85 Nm je to relativně lehký a velmi výkonný motor. Přidali jsme také senzory sklonu a zrychlení, takže i tento motor nabízí plně automatický jízdní režim Smart Assist. A to ještě není vše, co tento motor umí, je totiž navržen tak, aby spolupracoval s elektronickým řazením Shimano Di2. Není tedy potřeba další ovládací jednotka, protože jezdec ovládá motor pomocí řadicích pák.

Motor SYNCDRIVE SPORT

SyncDrive Sport

Kompaktní motor SyncDrive Sport je vyladěn pro plynulý a tichý výkon a poskytuje vysoký výkon i při nízkých rychlostech. Technologie Smart Assist vypočítává množství točivého momentu, kadence, sklonu a rychlosti. Na základě těchto výpočtů určuje, kolik energie má motor přidávat. Tento motor podporuje i vyšší kadence a má rychlý náběh točivého momentu. Jedná se tedy o motor, který zvládne jak svižnější ježdění po rovině, tak i náročnější terén s prudkými výjezdy.

PLYNULÁ PODPORA

Na základě automatických výpočtů senzory určují přesné množství energie, které budete při jízdě potřebovat. Výsledkem je velmi plynulý a přirozený zážitek z jízdy.

MOŽNOST VYLADĚNÍ MOTORU

Motor SyncDrive Sport produkuje točivý moment 70 Nm a nabízí podporu až 350 %. Hodnotu podpory v jednotlivých jízdních režimech si navíc můžete upravit podle vašich preferencí, a to prostřednictvím aplikace RideControl pro mobilní telefony.

OKAMŽITÁ ODEZVA

Jakmile vyvinete sebemenší sílu na pedály, motor se okamžitě, ale zároveň plynule, rozběhne a začne vám pomáhat při šlapání. To vám usnadňuje akceleraci a nabízí vysoký výkon ve strmých stoupáních a při nízkých rychlostech.

Motor SYNCDRIVE CORE

SyncDrive Core

SyncDrive Core je kompaktní a lehký motor, který je ideální na rekreační ježdění v přírodě nebo na jízdu ve městě. Odpovídá tomu naladění motoru na točivý moment 50 Nm a maximální podporu 300 %, což jsou z hlediska určení tohoto motoru optimální hodnoty, a navíc to pomáhá k menší spotřebě energie z baterie. Technologie Smart Assist zahrnuje šest senzorů včetně detekce sklonu a zrychlení/zpomalení (tzv. akcelerometr). Tyto senzory umožňují motoru produkovat energii na základě vstupní síly jezdce i typu terénu, v jakém se jezdec zrovna pohybuje. Není třeba volit konkrétní jízdní režim, můžete se plně spolehnout na režim automatický a jet úplně stejným způsobem, jak jste zvyklí, ale s větším výkonem. Výsledkem je mimořádně pohodlný, tichý a přirozený zážitek z jízdy.

SNADNÁ OBSLUHA

Na ovládací jednotce si můžete zvolit jeden z pěti jízdních režimů nebo plně automatický režim Smart Assist. V tomto režimu systém nastavuje výši asistence motoru za vás a vy tak můžete zcela zapomenout na přepínání jízdních režimů během jízdy a maximálně se soustředit na jízdu samotnou.

VYSOKÁ ÚČINNOST

Motor SyncDrive Core produkuje točivý moment 50 Nm a maximální podporu 300 %. Není tedy tak silný jako motory SyncDrive Sport a Pro, ale zase má díky tomu menší spotřebu energie z baterie. SyncDrive Core vám poskytne přesně to, co potřebujete, abyste mohli jezdit větší vzdálenosti s menším úsilím.

TICHÝ A PŘIROZENÝ PROJEV

Motor SyncDrive Core je vyladěn tak, aby při provozu produkoval co nejméně hluku a aby poskytoval celkově velmi příjemný zážitek z jízdy.

Akceptujeme platby

MASTERCARD VISA

Adresa prodejny

Okružní 783/39
Brno - Lesná

telefon.:
+420 773 14 56 56
e-mail:

Prodejna

Otvírací doba

Pondělí 
9.30 - 11.00 11.40 - 18.00
Úterý 
9.30 - 11.00 11.40 - 18.00
Středa 
- - - 12.00 - 18.00
Čtvrtek 
9.30 - 11.00 11.40 - 17.30
Pátek 
9.30 - 11.00 11.40 - 17.30
Sobota 
9.00 - 12.00 - - -
Neděle 
ZAVŘENO

Všechny ceny, uvedené v katalogu zboží, jsou včetně DPH.