46 990 Kč

BIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámu

BIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámuBIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámuBIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámuBIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámuBIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámuBIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámuBIONX D-250 DV - elektrosada s baterií do rámu
skladem do 2 dnů
M004-I18983

Popis zboží

Stále ještě nová D-série od BionX byla dva roky hodně očekávanou (r)evolucí, která vnáší do světa nábojových motorů nový impuls, nový svěží, a hlavně velmi silný vítr, který vás hravě vynese až na vrcholky těch nejvyšších alpských průsmyků. Cílem vývojového oddělení kanadské firmy BionX bylo vyvinout systém elektropohonu kola, který by byl velmi pohodlný, skvěle přenášel výkon, a hlavně měl obrovský zátah ve velmi malých, ale i ve vysokých otáčkách. Zároveň jim šlo i o výrazné snížení hmotnosti. Využili k tomu všechny své mnohaleté zkušenosti s motory P-série a my můžeme zodpovědně říct, že se jim to podařilo na výbornou! Dodává se včetně vypleteného zadního kola. Baterie do rámu se hodí pro sportovnější jezdce, kteří ocení lepší rozložení hmotnosti kola a jeho snadnější ovládání v terénu. Podmínkou je však dostatečně velký rám.

PSG Technologie - Proven Strain Gaguge

Přesně zkalibrovaný tenzometr je základem všech motorů BionX a právě on dodává celému systému jedinečně hladkou odezvu na změnu síly šlapání jezdce. Proto máte při jízdě s BionXem tak skvělý pocit z jízdy, který je zapříčiněn nejen silou přípomoci, ale i jejím plynulým přísunem. Ve výsledku to znamená, že pokud zaberete málo, motor přidá málo. Pokud šlápnete pořádně, motor vám poskytne přímo brutální sílu.

MCR Technologie - Magnetic Component Reduction

Větší průměr motoru znamená snížení nároku na množství elektrické energie pro dosažení požadovaného krouticího momentu. To nejenže snižuje spotřebu energie, ale zároveň to umožnilo postavit mnohem lehčí motor. Samozřejmostí je již zmiňované zvětšení krouticího momentu až o 250 % oproti P-sérii.

ITS Technologie - Increased Tangential Speed

Díky většímu průměru celého motoru a umístění cívek a magnetů po jeho obvodu došlo ke zvětšení obvodové rychlosti. Pro jezdce to znamená především zvětšení krouticího momentu ve vyšších rychlostech.

STC Technologie - Spoke To Center

Tato unikátní technologie upevnění špic do středu kola, a ne na vnější obvod motoru značně zvyšuje komfort jízdy, vylepšuje přilnavost zadního kola a tím i jeho záběr. Celkový pocit z jízdy je tak mnohem příjemnější a přirozenější.

NSC Technologie - Non Structural Cover

U D-série nenese kryt motoru žádnou hmotnost a v podstatě tvoří jen obal ochraňující jej před venkovními vlivy. Takový kryt je pak velmi lehký, což výrazně vylepšuje manévrovatelnost s kolem, zvláště v náročném terénu.

Rekuperace

Stejně jako všechny ostatní sady BionX, i D-série má regenerativní mód, který nejen udržuje vaši rychlost ve sjezdech, ale zároveň dobíjí baterii. Díky rekuperaci tak získáte zdarma až 15 % dojezdu navíc.

Motor bez vibrací

Promyšlená konstrukce motoru a zvláště pak samotný motor, ve kterém nenajdete žádné ukryté zpřevodování, znamená provoz bez vibrací a nepříjemného zvuku.

parametry

8,1 kg
Li-Ion; 48 V; 11,6 Ah; 555 Wh
80-135 km
RC3
Ne
D-Series 135 mm kazeta
pro 26" / 28"