68 999 Kč

TALON E+ EX (model 2021, velikost S)

Dopřejte si skvělý pocit z jízdy a sílu motoru s naším novým elektrokolem Talon E+. Pokud hledáte spolehlivé horské e-kolo za příjemnou cenu, Talon E+ je to pravé kolo pro vás. Tento model využívá nového motoru SyncDrive Core Yamaha a energii mu dodává lithiová baterie EnergyPak s kapacitou 500 nebo 400 Wh.
TALON E+ EX (model 2021, velikost S)TALON E+ EX (model 2021, velikost S)TALON E+ EX (model 2021, velikost S)TALON E+ EX (model 2021, velikost S)
nedostupné
M021-001-I50731

Popis zboží

Talon E+ je postaven na lehkém hliníkovém rámu ALUXX s pohodlnou geometrií a je vybaven novým typem motoru Yamaha – SyncDrive Core. Jedná se o velmi lehký a kompaktní motor s točivým momentem 50 Nm, což je pro tento typ kola zcela dostačující hodnota a navíc má díky tomu motor menší spotřebu energie z baterie – kolo má tedy vyšší dojezd. Nechybí zde jízdní režim Smart Assist, což je plně automatické nastavení výše podpory. Naprosto hladké spojení mezi motorem a vaší vlastní silou zajistí soustava šesti senzorů PedalPlus, která s vysokou přesností měří sílu vašeho šlapání a podle toho vyhodnocuje, kolik energie má dodat motor, aby spotřeba energie z baterie byla co nejefektivnější. Výsledkem je snadno předvídatelný a přirozený projev motoru a jízda na kole je příjemná, plynulá a s dostatkem výkonu, bez ohledu na zvolený převod nebo povahu terénu. Dostatek energie i na delších výletech dodá lithiová baterie EnergyPak 500 nebo 400 Wh, která je elegantně umístěna na spodní rámové trubce a vyjímá se do strany. Ovládací jednotka Giant RideControl One ANT+ umožňuje dodatečnou instalaci kompatibilního displeje, který je nabízen jako volitelné příslušenství. Manipulaci s kolem za chůze usnadní funkce walk assist. Díky Bluetooth konektivitě pak můžete vaše kolo spárovat s aplikací Giant RideControl pro chytré telefony (Android a iOS) – tato aplikace nabídne další užitečné funkce, jako například přesný stav baterie, možnost upravit výši podpory ve všech jízdních režimech podle vašich preferencí, záznamy o vašich jízdách nebo fitness funkce včetně analýzy vašeho výkonu. Z hlediska jízdního komfortu určitě oceníte odpruženou vidlici se zdvihem 100 mm a při brzdění se můžete spolehnout na hydraulické kotoučové brzdy. Rám kola je připraven na dodatečnou montáž stojánku pomocí integrovaného úchytu. Model Talon E+ EX už má stojánek přímo z výroby, stejně jako osvětlení a zadní nosič – je tedy koncipován spíše jako "dopravní prostředek". Tento specifický "EX" model má také jinou ovládací jednotku, a sice Giant RideControl Dash s displejem.


Technologie Giant Hybrid Cycling

Na ovládání RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu nebo plně automatický režim Smart Assist. Jakmile se opřete do pedálů, aktivujete senzory PedalPlus, které přenášejí informace do řídící jednotky. Tento "mozek" celého systému bleskurychle vyšle požadavek na odpovídající množství energie do baterie EnergyPak. Následně je energie převedena do motoru SyncDrive, který se okamžitě a plynule rozběhne a začne vám pomáhat při šlapání.


Dostatek síly i energie

Nový středový motor SyncDrive Core Yamaha je velmi lehký a kompaktní motor s točivým momentem 50 Nm, což je pro tento typ kola zcela dostačující hodnota. Baterie EnergyPak s kapacitou 400 Wh je začleněna do spodní rámové trubky, vyjímá se do strany a nabíjet ji můžete i přímo v kole.


Automatický režim Smart Assist

Kromě pěti manuálně volených jízdních režimů máte k dispozici také plně automatický režim Smart Assist, ve kterém systém sám vyhodnocuje, jakou míru podpory má motor dodat. Pomáhá mu v tom 6-senzorová technologie PedalPlus, která ke čtyřem základním senzorům přidává ještě senzor zrychlení (akcelerometr) a senzor náklonu.

varianty zboží

parametry

S
Giant SyncDrive Core powered by YAMAHA, 50 Nm, 250 W
Giant PedalPlus 6-senzorová technologie
Giant RideControl Dash (s displejem)
Giant EnergyPak 500 Wh, 36 V, 13,8 Ah, Lithium-Ion
Graphite
ALUXX Aluminum, středový motor, vyjímání baterie do strany, stojánek (KS18)
SR Suntour XCM ATB Coil 29, zdvih 100 mm
Giant Connect TR Riser, 31,8 mm, šířka 690 nebo 750 mm
Giant Contact
Giant, 30,9 mm
Giant Sport
platformové (hliníkové)
Shimano M2010, převody 1x9
Shimano Alivio M3100
Tektro HD-M276, hydraulické, kotouče 160/180 mm
Tektro HD-M275
Shimano HG200, 11-36 zubů
KMC e9 Sport, speciální pro elektrokola
alloy, minimální Q-faktor, převodník 36 zubů
Giant GX03V
Giant eTracker Sport, rychloupínák vpředu i vzadu (100x9 mm a 135 mm)
nerez ocel
Maxxis Rekon Race 29x2.25, 60TPI
nabíječka Giant EnergyPak 4A
Herrmans H-BLACK MR4
Giant Rack-It MIK